Strona główna Co nowego ? Produkty Cennik Sprzedaż FAQ Do Pobrania Testy Kontakt

FAQ

W tym dziale zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania.

P: Czy przedwzmacniacze TP 01 i TP 02 przeznaczone są do pracy w jakiejś określonej konfiguracji?

O: Nie. TP 01 może pracować w dosłownie każdym systemie audio. Impedancje wejściowa i wyjściowa, obciążalność wyjścia, wzmocnienie napięciowe, oraz zakresy napięć wejściowych i wyjściowych zostały tak dobrane, że TP 01 może wysterować dosłownie każdy wzmacniacz mocy wyposażony w wejście RCA. Na tą chwilę nie znamy wzmacniacza mocy który byłby "technicznie" niekompatybilny z TP 01. W przypadku TP 02 minimalna impedancja wejść wzmacniacza mocy nie powinna być niższa niż 20 kiloomów. Wzorniczo i wymiarowo TP 01 i TP 02 są zgodne ze wszystkimi wzmacniaczami mocy Audiomatus.

P: Na zdjęciach tylnej ścianki przedwzmacniaczy TP 01 i TP 02 zauważyłem, że gniazda zasilające są trójbolcowe. Czy przewód uziemiający nie będzie powodował problemów z pętlą masy?

O: Przedwzmacniacze TP 01 i TP 02 są urządzeniami wykonanymi w drugiej klasie izolacji tzn, że przewód ochronny nie jest dołączony do masy urządzenia. Dlatego wykluczone są jakiekolwiek problemy z pętlą masy których przyczyną mogłyby być przedwzmacniacze TP 01 i TP 02.

P: TP 01 wyposażony jest w baterię polaryzacji siatek lamp. Czy nie powoduje to konieczności zwracania szczególnej uwagi na stan tej baterii?

O: Bateria litowa zastosowana w TP 01 jest bardzo trwała. Baterie takie pracować mogą nawet do 10 lat. Praktycznie wystarczy przy wymianie lamp, lub co kilka lat, sprawdzić stan tej baterii.

P: Czy mogę wykorzystać preamp pasywny do wysterowania wzmacniaczy AM400, AS125 i AS500?

O: Impedancje i czułości wejść wzmacniaczy AM400, AS125 i AS500 są takie, że możliwa jest bezproblemowa współpraca z preampem pasywnym. Każdy pasywny regulator głośności z potencjometrem o rezystancji 10 (maksymalnie 25) kiloomów doskonale współpracował będzie z tymi wzmacniaczami mocy.

P: Czy we wzmacniaczach Audiomatus zastosowano moduły Icepower najnowszej generacji?

O: Wzmacniacze AM400 i AS125 zbudowane są na modułach trzeciej generacji. We wzmacniaczu AS500 zastosowano moduły poprzedniej generacji cenione za "lampowe" brzmienie. Moduły te mają także większą moc chwilową i ciągłą oraz większy prąd wyjściowy dlatego lepiej nadają sie do zasilania "trudnych" kolumn w dużych pomieszczeniach odsłuchowych.

Pytania prosimy przesyłać na adres: audiomatus@audiomatus.com